13. Olimpijski festival dječjih vrtića Završen 13. Olimpijski festival dječjih vrtića

Foto: Filip Ratković

U organizaciji Dječjeg vrtića Bili cvitak Sinj i Zajednice športskih udruga grada Sinja, na Gradskom stadionu u Sinju u petak, 24. svibnja, pred više od 1000 gledatelja održan je 13. Olimpijski festival dječjih vrtića, na kojem je sudjelovala većina dječjih vrtića s područja Cetinske krajine.

Riječ je o manifestaciji Hrvatskog olimpijskog odbora koja se odvija pod sloganom ‘I ja želim biti olimpijac’, a cilj projekta je promicanje olimpizma, odgajanje djece putem sporta i poticanje harmoničnog razvoja intelektualnih, psihičkih i tjelesnih vrlina djeteta.

Na Olimpijskom festivalu dječjih vrtića sudjelovalo je 420 djece raspoređenih u 12 ekipa, a natjecali su se u pet disciplina: trčanje na 50 m, štafeta 4x25m, bacanje loptice, skok u dalj i mali nogomet.

Na početku manifestacije zastavu Olimpijade na stadion je donio dogradonačelnik Grada Sinja Zlatko Ugrin koji se s još trojicom kolega spustio padobranom.

13. Olimpijski festival dječjih vrtića nakon pozdravnog govora ravnateljice Dječjeg vrtića Bili cvitak, Nedjeljke Dolić otvorila je gradonačelnica Sinja Kristina Križanac.

Ukupni pobjednik ove manifestacije je ekipa Vrapčić – Zvončić, drugo mjesto pripalo je ekipi Žabice 1 dok je treće mjesto u sveukupnom poretku osvojila ekipa Bilog cvitka 1.

Rezultati 13. Olimpijade dječjih vrtića:

Skok u dalj (m)
1. Mjesto Luka Đapić – Maslačak 1
2. Mjesto Stipe Milanović – Potočnica
3. Mjesto Nino Poljak – Bili cvitak 1

Skok u dalj (ž)
1. Mjesto Mia Glaurdić – Maslačak 2
2. Mjesto Ana Majić – Bili cvitak 1
3. Mjesto Maja Dedić – Žabica 1

Bacanje loptice u dalj (m)
1. Mjesto Marko Antonio Ivković Mandac – Vrapčić – Zvončić
2. Mjesto Jozo Vugdelija – Alkarić – Ljiljan
3. Mjesto Stipe Masle Vrapčić – Zvončić

Bacanje loptice u dalj (ž)
1. Mjesto Danijela Mihaljević – Vrapčić – Zvončić
2. Mjesto Viktorija Pavić – Bili cvitak 2
3. Mjesto Klara Mandić – Ana

Trčanje 50 metara (m)
1. Mjesto Matej Maras – Blagovijest
2. Mjesto Dario Bilođerić – Potočnica
3. Mjesto Lovre Kovačević – Vrapčić – Zvončić

Trčanje 50 metara (ž)
1. Mjesto Lucija Masle – Vrapčić – Zvončić
2. Mjesto Marta Kaselj – Vrapčić – Zvončić
3. Mjesto Petra Kanaet – Maslačak 2

Štafeta 4×25 metara (m)
1. Mjesto Bili cvitak 2
2. Mjesto Ana – Dicmo
3. Mjesto Žabica 2

Štafeta 4×25 metara (ž)
1. Mjesto Ana – Dicmo
2. Mjesto Žabica 1
3. Mjesto Bili cvitak 2

Nogomet (m)
1. Mjesto Žabica
2. Mjesto Maslačak 1
3. Mjesto Alkarić – Ljiljan

Nogomet (ž)
1. Mjesto Vrapčić – Zvončić
2. Mjesto Bili cvitak 1
3. Mjesto Žabica 1

Ukupni pobjednik Olimpijade za 2019. god.
1. Mjesto Vrapčić – Zvončić (Brnaze, Vrlika)
2. Mjesto Žabica 1 (Otok)
3. Mjesto Bili cvitak 1 ( Sinj)

Na ovogodišnjoj Olimpijadi sudjelovali su i članovi DVD Sinj koji su organizirali natjecanje u vatrogasnoj vježbi s brentačama u kojoj su sudjelovala djeca iz vrtića: Maslačak, Alkarić, Blagovijest i Bili cvitak. Najspretnija su bila djeca iz Dječjeg vrtića Maslačak, a nakon završene manifestacije svim sudionicima ove vježbe podijeljene su diplome i posebne medalje.

Nedavno objavljeno

Imate pitanje?

Pošalji te nam mail, odgovoriti ćemo vam u najkraćem mogućem roku.